Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

Jubileuszowy Zlot Zabytkowych Mercedesów - 16-18.09.2016!

Jubileuszowy Zlot Zabytkowych Mercedesów - 16-18.09.2016!

Mercedes-Benz Meeting 130th Anniversary, czyli zlot zabytkowych "gwiazd" z okazji 130-lecia marki, coraz bliżej. Trwa rejestracja uczestników!

Podstawowe założenie jest proste: z okazji 130-lecia marki zamierzamy zebrać 130 wyjątkowych, zabytkowych, znakomicie utrzymanych Mercedesów na jubileuszowym zlocie. Wydarzenie odbędzie się w Toruniu. Zagościmy też w pobliskim Golubiu-Dobrzyniu. Już w tym momencie mamy sporą grupę zainteresowanych tymże spotkaniem, stąd wierzymy, że nasz pomysł się powiedzie.

W ramach zlotu atrakcji dla uczestników wydarzenia bynajmniej nie zabraknie. W piątek pierwszego dnia spotkania planujemy m.in. wystawę aut na nadwiślańskim Bulwarze Filadelfijskim oraz rejs statkiem po Wiśle. Zlotowicze prawdopodobnie będą mogli po południu zwiedzić pobliski bunkier przeciwlotniczy, w którym przeżyją symulację nalotu i bombardowania miasta.

W sobotę w ramach zlotu odbędzie się Rajd Turystyczny. Jego trasa zakończy się w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie uczestnicy zlotu zameldują się m.in. na słynnym miejscowym zamku i w prywatnym muzeum zabytkowej motoryzacji. Późniejszym popołudniem zagościmy z kolei na toruńskiej starówce, gdzie odbędzie się kolejna prezentacja aut. Wieczorem w restauracji jednego z hoteli rozpocznie się całonocna Biesiada z Mercedesem.

Na niedzielę zaplanowane jest z kolei zwiedzanie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki, w skład którego wchodzą m.in. najnowocześniejsze w Polsce sale koncertowe. Później planowany jest kolejny pobyt starówce lub na Motoarenie, czyli słynnym stadionie żużlowym (w zależności od rozgrywek ligowych - rundy play-off). Tego dnia odbędzie się również oficjalne zakończenie zlotu.

Zlotowicze w ramach wpisowego zostaną zakwaterowani w dwóch hotelach. W zależności od wyboru (wysokości wpisowego) będzie to hotel o standardzie czterogwiazdkowym bądź trzygwiazdkowym.

Każdy zgłoszony przez uczestnika samochód będzie przechodził stosowną weryfikację, która sprawi, że do udziału w imprezie ostatecznie zostaną dopuszczone wyłącznie Mercedesy o nienagannym stanie technicznym i wysokiej wartości kolekcjonerskiej. Część aut, które najprawdopodobniej pojawią się na naszym wrześniowym zlocie już została zweryfikowana przez naszą komisję techniczną podczas tzw. Oldtimer Search, które odbyło się w trakcie dwóch ostatnich edycji Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu. Od pozostałych osób chętnych do udziału w przygotowywanym wydarzeniu w ramach procesu rejestracyjnego będziemy oczekiwali dokładnej dokumentacji fotograficznej oraz rzetelnego opisu stanu auta, który pokrywa się z rzeczywistością. Bardzo zależy nam na tym, ażeby w tym jubileuszowym wydarzeniu wzięły udział prawdziwe perły naszej ulubionej marki. Zasadniczym założeniem jest to, ażeby do udziału w imprezie zostały dopuszczone samochody marki Mercedes-Benz spełniające ścisłe kryteria pojazdu zabytkowego, nawet jeżeli dotychczas nie zostały one formalnie zarejestrowane jako zabytki motoryzacji.

REGULAMIN Z PROGRAMEM

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku