Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

Po mszy będzie ostra jazda

Po mszy będzie ostra jazda

W najbliższą niedzielę, 26 lutego, zgodnie z coroczną tradycją odbędzie się nabożeństwo w intencji środowiska sportów motorowych. Jak zwykle tuż po mszy miłośnicy sportowych jazd przeniosą się do MotoParku Toruń na oficjalny przedsezonowy trening.

Motosportowcy, klubowi działacze, sędziowie i sympatycy w kościele pw. Matki Możej Nieustającej Pomocy na toruńskich Bielawach spotkają się już po raz siódmy. Nabożeństwo w świątyni mieszącej się przy ul. Szczecińskiej 38 rozpocznie się o godz. 10.00. Odprawi je miejscowy proboszcz i jednocześnie kapelan kujawsko-pomorskich motosportowców – ksiądz Zbigniew Łukasik. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny dla osób ze środowiska motorowego przyjazd pod kościół wskazany jest przyjazd do g. 9.45. W trakcie mszy odbędzie się m.in. święcenie kasków i innych akcesoriów służących bezpieczeństwu zawodników, a tuż po niej święcenie pojazdów. Wszystkie kluby i zespoły zainteresowane oficjalnym udziałem w nabożeństwie proszone są o przesłanie informacji o tym zamiarze na adres kontakt@mercedestorunclub.pl. Zgłoszenia można dokonać także w niedzielę na miejscu do godz. 9.40.

Tuż po święceniu pojazdów kolumna maszyn przejedzie z ulicy Szczecińskiej na teren MotoParku Toruń. Po godz. 11.00 rozpocznie się kolejny oficjalny trening otwierający sezon. Jazdy po asfaltowej pętli toru rallycrossowego zaplanowano do godz. 15.00. Warunkiem udziału będzie podpisanie stosowanego oświadczenia o uczestnictwie w treningu na własne ryzyko oraz uiszczenie opłaty w wysokości 30zł na poczet wynajmu toru i sprzątania obiektu. Udział drifterów według indywidualnych uzgodnień. De facto w niedzielnym track dayu może wziąć udział dosłownie każdy posiadacz auta bądź motocykla. Tego dnia tor będzie otwarty zarówno dla właścicieli maszyn fachowo przygotowanych do sportu, jak i dla użytkowników typowo seryjnych samochodów. Dla kierowców i pasażerów biorących udział  w przejazdach po torze, wskazane jest posiadanie kasków. Nie jest to jednak warunek konieczny. Więcej szczegółów można uzyskać pisząc pod wskazany adres (kontakt@mercedestorunclub.pl) lub dzwoniąc na numer 605 58 57 51.

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku