Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

Setki miłośników Mercedesów spotkały się na naszym zlocie

Setki miłośników Mercedesów spotkały się na naszym zlocie

Podczas tej imprezy zobaczyć było można zarówno siedemdziesięcioletnie, unikatowe zabytki motoryzacji, jak i zupełnie nowe auta. Za rok odbędzie się kolejna edycja tego wielkiego zlotu "gwiazd" w Grodzie Kopernika.

353. Dokładnie tyle pojazdów zaprezentowało się w Toruniu w trakcie dwóch dni wydarzeń w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz 2022. Najwięcej z nich, grubo ponad 200, pojawiło się w sobotę na terenie MotoParku przy ulicy Łukasiewicza, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla uczestników. Tam odbyła się nie tylko wystawa pojazdów, ale też choćby pokazy driftingu i przejazdy Mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do wyścigów samochodowych. Część publiczności miała okazję tego dnia zasiąść na prawych fotelach u boku zawodników wyczynowo rywalizujących w sporcie samochodowym. Również uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje umiejętności na torze w trakcie dwóch konkurencji dla kierowców. Nie zabrakło szeregu atrakcji o charakterze integracyjnym i rekreacyjnym. Zlotowicze walczyli o medale i puchary m.in. w rzucie beretem i oponą, zespołowym przeciąganiu ciężarówki, a także w konkursie z wiedzy na temat marki.

Nieco wcześniej uczestnicy spotkania zagościli przed Areną Toruń, gdzie zainaugurowano całe wydarzenie. W oficjalnym otwarciu wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dużo działo się również w niedzielę, czyli drugiego dnia zlotu. Zlotowicze zwiedzili Arenę Toruń i Motoarenę oraz ścigali się gokartami po torze kartingowym AWIX Racing Arena. Wydarzenie zakończyło się na Bulwarze Filadelfijskim na terenie Przystani Toruń, gdzie kilkutysięczny tłum torunian i uczestników kończącego się w tym miejscu biegu Run Toruń mogły zobaczyć ostatnią z wystaw w ramach zlotu.

Wśród samochodów, które pojawiły się Grodzie Kopernika, nie brakowało prawdziwych pereł, wielu utrzymanych w kolekcjonerskich stanach oraz znakomicie odrestaurowanych youngtimerów i oldtimerów. Do najciekawszych z nich należały niewątpliwie Mercedesy z lat 50-tych i 60-tych: W121 190 SL, W113 280 SL „Pagoda”, W186 Typ 300 „Adenauer”, W111C 280 SE, W108, W109, W120 i W110, a także gościnnie... Bentley S1 z 1958 roku. Miał też pojawić się unikatowy W136 170V, jednak z powodu problemów technicznych nie dojechał do Torunia.

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz odbywały się w Toruniu corocznie w latach 2008-2017. Były w tym czasie nie tylko największymi spotkaniami fanów marki w Polsce, ale też należały do największych na świecie. Mimo kilkuletniej przerwy tegoroczna impreza po raz kolejny przyciągała do Grodu Kopernika dużą rzeszę miłośników aut spod znaku trójramiennej gwiazdy.

  • To niewątpliwie dobry prognostyk na przyszłość – podkreśla Tomasz Niejadlik, honorowy dyrektor tegorocznego zlotu. - Tamte dawne spotkania stały się dla wielu naszych gości wręcz kultowe. Dla sporej części z nich zloty w Toruniu były praktycznie corocznym świętem, na którym obowiązkowo trzeba było się pojawić. Wynikało to nie tylko z naszych wysiłków organizacyjnych i programu wydarzeń, ale też klimatu Torunia, uroku miasta i bazy obiektów, na których zlotowicze mogli gościć. Teraz pokazali, że dalej chcieliby tu wracać. Wiele klubów z całej Polski już zapowiedziało, że za rok pojawi się na zlocie jeszcze liczniejszymi grupami.

Tegoroczny zlot zainaugurował obchody 15-lecia Mercedes Toruń Club, naszego stowarzyszenia, które jest głównym organizatorem spotkań w Grodzie Kopernika. Jubileusz zakończy uroczysta gala, która odbędzie się w jednym z toruńskich hoteli na początku listopada.

Sponsorami i Partnerami Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022 byli: ODF – firma z branży finansowo-ubezpieczeniowej; Auto Moto Celmer – renomowany serwis samochodowy z Torunia; Taurus Ochrona – wiodąca marka ochrony i zabezpieczeń technicznych; Moto Gurek – wypożyczalnia aut i serwis samochodowy z podtoruńskiego Grębocina; ŚwiatReklamy.pl – doświadczony i uznany producent materiałów reklamowych; Hotel Filmar****; Hotel Meeting***; FT Skaut – firma z branży eventowej; Jumper Polska – agencja zatrudnienia kierowców, fundacja na rzecz zmotoryzowanych i praktyczny ośrodek doskonalenia kierowców zawodowych; Czarnecki Racing School – szkoła sportowej jazdy; AWIX Racing Arena – profesjonalny tor kartingowy wraz z wypożyczalnią gokartów, działający przy Motoarenie Toruń; Tomasz Niejadlik MEDIA – agencja reklamowa i eventowa, dom mediowy z Torunia; Arena Toruń – hala sportowo-widowiskowa zarządzana przez spółkę Toruńska Infrastruktura Sportowa; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu; MotoPark Toruń – ośrodek doskonalenia techniki jazdy i autodrom z torem samochodowym; Motorsport Trophy – organizacja prowadząca popularne ogólnopolskie cykle torowe dla kierowców; Auto Moto Show Toruń – duży event motoryzacyjny; Ochotnicza Straż Pożarna w Toporzysku, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Fot.: Paweł Orchowski

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku