Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

Egzamin zdany na piątkę z plusem

Egzamin zdany na piątkę z plusem

W niedzielę 03 października odbyło się nasze klubowe spotkanie szkoleniowo-integracyjne, któremu dodatkowo towarzyszyły małe zawody dla chętnych - Mercedes Mini Trophy. W wydarzeniu wzięło udział w sumie 20 klubowiczów MTC.

Głównym punktem programu było zaawansowane szkolenie w zakresie doskonalenia techniki jazdy, przeprowadzone na obiektach ODTJ MotoPark Toruń. Zaczęło się ono... testem, który pomógł uczestnikom ocenić własny poziom wiedzy z zakresu systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego, stosowanego w ich samochodach, właściwej eksploatacji aut oraz fizyki i techniki prowadzenia pojazdów.

Po części czysto teoretycznej grupa z sali wykładowej przeniosła się do tzw. Safety House (Domu Bezpieczeństwa), w którym nasi klubowicze mogli skorzystać m.in. z szeregu symulatorów - zderzeniowego i dachowania, wagi przeciążeniowej, testera refleksu oraz innych urządzeń prezentujących szereg zjawisk, którym może ulegać kierowca i pojazd w trakcie ruchu oraz wypadku.

Nasza grupa wraz z instruktorami następnie przejechała na drugi obiekt ODTJ MotoPark, znajdujący się na terenie lotniska Aeroklubu Pomorskiego, gdzie odbyła cztery godziny szkolenia praktycznego w ramach doskonalenia techniki jazdy. Ćwiczenia odbywały się m.in. na dużej płycie poślizgowej oraz mniejszej wpisanej w tzw. krąg. W międzyczasie mieliśmy małą przerwę na wspólny obiad.

Na zakończenie odbyły się małe zawody, superoesowa próbę na lotnisku dla chętnych - Mercedes Mini Cup. Najlepsi na niej okazali się: Zbigniew Stańczyk (W204 C63 AMG), Szymon Kalbarczyk (W203 C Sportcoupe 2.3 Kompressor) i Tomasz Szczutowski (W211 E200 Kompressor). Dużym plusem był nie tylko dydaktyczny wymiar tego spotkania, ale też panująca w jego trakcie znakomita, integracyjna atmosfera. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku