Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

AKTUALNOŚCI

JACEK LUDWISIAK ODSZEDŁ DO GWIAZD

JACEK LUDWISIAK ODSZEDŁ DO GWIAZD

Kochał gwiazdy, zwłaszcza te na maskach i grillach Mercedesów. Dzisiaj jest już wśród innych, tych, które błyszczą na niebie...

Z bardzo głębokim żalem zawiadamiamy, że Jacek Ludwisiak, jeden z nielicznych, którzy byli wśród nas niemal od samych początków istnienia klubu, odszedł z naszego grona dzisiejszej nocy, 07. marca.
Był wielkim miłośnikiem marki Mercedes-Benz i wieloletnim członkiem Mercedes Toruń Club. Niedawno przeszedł na emeryturę. Liczył, że mając więcej wolnego czasu jeszcze mocniej poświęci się rodzinie i pracy w stowarzyszeniu.
Śp. Jacek Ludwisiak był też wielkim miłośnikiem sportu samochodowego. Rywalizację w zawodach z powodzeniem łączył z wykonywaną na co dzień pracą lekarza-stomatologa. Jego przygoda ze sportem samochodowym rozpoczęła się już w latach 80. ubiegłego wieku, od startów za kierownicą malucha w wyścigach samochodowych odbywających się wówczas na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Później przez kilka lat wspólnie z synem, Wojtkiem, z powodzeniem rywalizował w drag racingu, wyścigach na ćwierć mili. Wchodzili oni w skład trzyosobowego zespołu, który w 2012 roku w cyklu organizowanym przez SSS sięgnął po tytuł zespołowych wicemistrzów kraju (1. miejsce w klasyfikacji teamów samochodowych, przed nimi był tylko jeden zespół motocyklowy). W organizowanych przez nas wydarzeniach regularnie uczestniczył od kilkunastu lat. Pojawiał się na naszych corocznych Ogólnopolskich Zlotach Mercedes-Benz, a także na licznych wydarzeniach sportowych, m.in. na zimowych Ślizgawkach, zawodach Celmer Winter Cup, Mercedes Sport Meetingach i track dayach. W minionym sezonie za kierownicami Mercedesów CLK55 AMG i C63 AMG wystartował w kilku rundach współorganizowanych przez nasz klub cykli Track Day Trophy i Time Attack Trophy. W towarzyszących im markowym pucharze Mercedes Trophy zajął ostatecznie wysokie, piąte miejsce. W tym roku planował starty we wszystkich rundach TAT i TDT. Swego czasu okazjonalnie rywalizował także w innych seriach torowych, takich jak choćby Classicauto Cup czy Interia Drive Cup.
Niestety, pewnych planów już nie zrealizuje, ale na zawsze pozostanie z nami w naszych sercach i pamięci.
Jacku, kiedyś jeszcze się spotkamy wśród gwiazd. Do zobaczenia...

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku