Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

ZLOTY

Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Mercedesów - Toruń 2016!!!

Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Mercedesów - Toruń 2016!!!

130 unikatowych, wyselekcjonowanych "gwiazd" na 130-lecie marki. Taka idea przyświeca nam przy organizacji dużego, jubileuszowego wydarzenia, które równo za dwa lata zagości w Grodzie Kopernika.

Pomysł zorganizowania w Toruniu międzynarodowego zlotu zabytkowych Mercedesów pojawił się już kilka lat temu. Realizacja zamysłu z różnych względów była przesuwana w czasie. Uznaliśmy, że najlepszą okazją ku temu będzie któryś z jubileuszy marki. Fani Mercedesów z okazji 125-lecia marki spotkali się na wielkim zlocie zorganizowanym przez niemiecką centralę koncernu na lotnisku Tempelhof w Berlinie. Było to w 2011 roku. Reprezentantów Mercedes Toruń Club także tam nie zabrakło.
130-lecie Mercedesa  zamierzamy świętować w Toruniu, jednak do tego świętowania zapraszamy miłośników marki z całej Polski i zagranicy.

- Przez ostatnie lata nabywaliśmy doświadczenia organizacyjnego oraz odpowiednich kontaktów, także zagranicznych, które umożliwiają nam realizację tego ambitnego przedsięwzięcia – podkreśla Tomasz Niejadlik, prezes Mercedes Toruń Club. - Czujemy się na siłach, ażeby temu wyzwaniu podołać i zorganizować zlot, który na zawsze pozostanie w pamięci jego uczestników. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do spotkania miłośników „gwiazd” niż miasto, w którym urodził się astronom wszechczasów. Ogromnym plusem Torunia jest też wyjątkowy klimat i unikatowa w skali europejskiej starówka. To będzie wyjątkowe spotkanie zabytków motoryzacji z zabytkami jednego z najpiękniejszych miast Polski.

W Toruniu w 2002 roku odbył się I Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Mercedesów, organizowany przez Automobilklub Toruński, którego przez lata byliśmy prężną sekcją, przy współpracy z Klubem Zabytkowych Mercedesów Polska. Do dzisiaj wielu uczestników tego spotkania pobyt  w Toruniu wspomina z dużym sentymentem.

- Teraz przyszedł czas, aby pójść o krok dalej i zaprosić do nas także posiadaczy legendarnych modeli Mercedesa także z zagranicy – mówi Tomasz Niejadlik.

International Mercedes-Benz Meeting 130th Anniversary odbędzie się w równo za dwa lata, czyli w ostatni weekend sierpnia 2016 roku (26-28.08.2016). Planujemy, że weźmie w nim udział 130 wyjątkowych, zabytkowych aut. Każdy zgłoszony przez uczestnika samochód będzie przechodził stosowną weryfikację, która sprawi, że do udziału w imprezie ostatecznie zostaną dopuszczone wyłącznie Mercedesy o nienagannym stanie technicznym i wysokiej wartości kolekcjonerskiej. Bardzo zależy nam na tym, ażeby w tym jubileuszowy wydarzeniu wzięły udział prawdziwe perły naszej ulubionej marki. Minimum 30 procent miejsc zarezerwowanych będzie dla gości z zagranicy.

Współorganizatorem zlotu jest magazyn CLASSICAUTO. Wspiera nas również Urząd Miasta Torunia. Bliższe informacje na temat International Mercedes-Benz Meeting 130th Anniversary podamy już niebawem.

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku