Mercedes SL AMG Mercedes Gazelle replika Zloty fanów marki Mercedes-Benz Zlot fanów Mercedes-Benz w Toruniu Mercedes CLS Mk Speed Mercedesy nad panoramą Torunia Mercedes Tomka Cieślaka Mercedes-Benz 190 Mercedes w drifcie Mercedes w wyścigach na 1/4 mili Zabytkowy Mercedes-Benz Mercedesy z różnych lat

ZLOTY

Gwiazdy ponownie zleciały do Grodu Kopernika

Gwiazdy ponownie zleciały do Grodu Kopernika

Ponad 350 aut zaprezentowało się w trakcie dwóch dni Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022. Kolejna edycja spotkania najprawdopodobniej za rok, choć w nieco zmienionej formule.

353. Dokładnie tyle pojazdów zaprezentowało się w Toruniu w trakcie dwóch dni wydarzeń w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz 2022. Najwięcej z nich, grubo ponad 200, pojawiło się w sobotę na terenie MotoParku przy ulicy Łukasiewicza, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla uczestników. Tam odbyła się nie tylko wystawa pojazdów, ale też choćby pokazy driftingu i przejazdy Mercedesami profesjonalnie przygotowanymi do wyścigów samochodowych. Część publiczności miała okazję tego dnia zasiąść na prawych fotelach u boku zawodników wyczynowo rywalizujących w sporcie samochodowym. Również uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje umiejętności na torze w trakcie dwóch konkurencji dla kierowców. Nie zabrakło szeregu atrakcji o charakterze integracyjnym i rekreacyjnym. Zlotowicze walczyli o medale i puchary m.in. w rzucie beretem i oponą, zespołowym przeciąganiu ciężarówki, a także w konkursie z wiedzy na temat marki.

Nieco wcześniej uczestnicy spotkania zagościli przed Areną Toruń, gdzie zainaugurowano całe wydarzenie. W oficjalnym otwarciu wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dużo działo się również w niedzielę, czyli drugiego dnia zlotu. Zlotowicze zwiedzili Arenę Toruń i Motoarenę oraz ścigali się gokartami po torze kartingowym AWIX Racing Arena. Wydarzenie zakończyło się na Bulwarze Filadelfijskim na terenie Przystani Toruń, gdzie kilkutysięczny tłum torunian i uczestników kończącego się w tym miejscu biegu Run Toruń mogły zobaczyć ostatnią z wystaw w ramach zlotu.

Wśród samochodów, które pojawiły się Grodzie Kopernika, nie brakowało prawdziwych pereł, wielu utrzymanych w kolekcjonerskich stanach oraz znakomicie odrestaurowanych youngtimerów i oldtimerów. Do najciekawszych z nich należały niewątpliwie Mercedesy z lat 50-tych i 60-tych: W121 190 SL, W113 280 SL „Pagoda”, W186 Typ 300 „Adenauer”, W111C 280 SE, W108, W109, W120 i W110, a także gościnnie... Bentley S1 z 1958 roku. Miał też pojawić się unikatowy W136 170V, jednak z powodu problemów technicznych nie dojechał do Torunia.

Ogólnopolskie Zloty Mercedes-Benz odbywały się w Toruniu corocznie w latach 2008-2017. Były w tym czasie nie tylko największymi spotkaniami fanów marki w Polsce, ale też należały do największych na świecie. Mimo kilkuletniej przerwy tegoroczna impreza po raz kolejny przyciągała do Grodu Kopernika dużą rzeszę miłośników aut spod znaku trójramiennej gwiazdy.

  • To niewątpliwie dobry prognostyk na przyszłość – podkreśla Tomasz Niejadlik, honorowy dyrektor tegorocznego zlotu. - Tamte dawne spotkania stały się dla wielu naszych gości wręcz kultowe. Dla sporej części z nich zloty w Toruniu były praktycznie corocznym świętem, na którym obowiązkowo trzeba było się pojawić. Wynikało to nie tylko z naszych wysiłków organizacyjnych i programu wydarzeń, ale też klimatu Torunia, uroku miasta i bazy obiektów, na których zlotowicze mogli gościć. Teraz pokazali, że dalej chcieliby tu wracać. Wiele klubów z całej Polski już zapowiedziało, że za rok pojawi się na zlocie jeszcze liczniejszymi grupami.

Tegoroczny zlot zainaugurował obchody 15-lecia Mercedes Toruń Club, naszego stowarzyszenia, które jest głównym organizatorem spotkań w Grodzie Kopernika. Jubileusz zakończy uroczysta gala, która odbędzie się w jednym z toruńskich hoteli na początku listopada.

Sponsorami i Partnerami Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022 byli: ODF – firma z branży finansowo-ubezpieczeniowej; Auto Moto Celmer – renomowany serwis samochodowy z Torunia; Taurus Ochrona – wiodąca marka ochrony i zabezpieczeń technicznych; Moto Gurek – wypożyczalnia aut i serwis samochodowy z podtoruńskiego Grębocina; ŚwiatReklamy.pl – doświadczony i uznany producent materiałów reklamowych; Hotel Filmar****; Hotel Meeting***; FT Skaut – firma z branży eventowej; Jumper Polska – agencja zatrudnienia kierowców, fundacja na rzecz zmotoryzowanych i praktyczny ośrodek doskonalenia kierowców zawodowych; Czarnecki Racing School – szkoła sportowej jazdy; AWIX Racing Arena – profesjonalny tor kartingowy wraz z wypożyczalnią gokartów, działający przy Motoarenie Toruń; Tomasz Niejadlik MEDIA – agencja reklamowa i eventowa, dom mediowy z Torunia; Arena Toruń – hala sportowo-widowiskowa zarządzana przez spółkę Toruńska Infrastruktura Sportowa; Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu; MotoPark Toruń – ośrodek doskonalenia techniki jazdy i autodrom z torem samochodowym; Motorsport Trophy – organizacja prowadząca popularne ogólnopolskie cykle torowe dla kierowców; Auto Moto Show Toruń – duży event motoryzacyjny; Ochotnicza Straż Pożarna w Toporzysku, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

WSPIERAJĄ NAS:

Miasto Toruń Celmer Toruń Taurus Ochrona Toruń Kujawski Truck Center Pieprz i Wanilia
MK Speed

© Tomasz Niejadlik Media

Mercedes-Benz Club Toruń na Facebooku